Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Umorznie śledztwa w sprawie zgonu muzyka z zespołu Acid Drinkers

01-04-2009

W dniu 30 listopada 2008 roku, mimo przeprowadzonej reanimacji, nastąpił zgon muzyka- członka zespołu Acid Drinkers. Wymieniony zespół występował w dniu 29 listopada 2008 roku w jednym z krakowskich klubów. Po występie członkowie grupy wraz z innymi muzykami pozostali w klubie na poczęstunku. Około godziny 5.00 wszyscy udali się do hotelu, w którym byli zakwaterowani. W południe 30.11. koledzy próbowali obudzić gitarzystę, a kiedy nie reagował na podjęte próby budzenia, jeden z nich podjął próbę jego reanimacji. Wezwany na miejsce lekarz pogotowia ratunkowego również przystąpił do reanimacji, jednak po chwili stwierdził zgon mężczyzny.
W prowadzonym postępowaniu, celem ustalenia przyczyny zgonu muzyka, powołano biegłego z Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej CM UJ w Krakowie. Opinia biegłego wyklucza uraz mechaniczny jako przyczynę zgonu. Badania chemiczno- toksykologiczne dały wynik ujemny. W ocenie biegłego współwystępowanie czynników m.in. obciążenie układu krążenia długotrwałym wysiłkiem fizycznym dało podstawę do przyjęcia, iż przyczyną zgonu była ostra niewydolność krążeniowa spowodowana zaburzeniami rytmu serca.
Zebrany materiał dowodowy nie dał podstaw do ustalenia udziału innych osób w tym zdarzeniu, w szczególności też ,by jakieś osoby przyczyniły się do śmierci gitarzysty.

Aktualności