Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

Uprawa konopi

 W dniu 30. 04.2016r do Prokuratury Rejonowej w Myślenicach funkcjonariusze CBŚ w Krakowie doprowadzili zatrzymanego Patryka G. (lat 23), mieszkającego w Myślenicach, podejrzanego o przest z art. 63 ust.3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii polegającego na uprawie 162 krzewów konopi innych niż włókniste. Uprawa mogła dostarczyć znacznej ilości środka odurzającego ( ok. 10 kg marihuany) oraz o czyn z  art. 62 ust 2 w/w Ustawy polegający na posiadaniu znacznej ilości środka odurzającego .

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Wyjaśnił, że uprawę prowadził zgodnie z informacjami uzyskanymi z Internetu.

Podejrzany był w przeszłości karany za  przest. posiadania narkotyków, i inne. Nie pracuje, wyjaśnił, że mieszkanie w Myślenicach wynajął po to żeby uprawiać marihuanę.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Myślenicach postanowieniem z dnia 30.04. 2016r zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, podzielając argumentacje prokuratora o realnie istniejącej obawie matactwa procesowego i surowej karze grożącej podejrzanemu.

Za ten czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności