Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Usiłował napaść na stację paliw.

O usiłowanie rozboju został oskarżony przez Prokuraturę Rejonową w Krakowie – Podgórzu Piotr G.

W dniu 6 lipca 2006 r. w Krakowie zmierzał bezpośrednio do zaboru w celu przywłaszczenia pieniędzy w nieustalonej kwocie na szkodę pokrzywdzonego. Zagroził pokrzywdzonemu natychmiastowym użyciem przedmiotu  przypominającego broń palną – pistolet – lecz zamierzonego skutku nie osiągnął ze względu na jego postawę, przy czym czynu tego dopuścił się po odbyciu kary co najmniej sześciu miesięcy pozbawienia wolności orzeczonej za umyślne przestępstwo podobne.

Pokrzywdzony – współwłaściciel stacji benzynowej przebywał w pomieszczeniu, które w nocy było zamknięte. Sprzedaż paliwa odbywała się przez okienko sprzedażowe.

 Około godz. 2.40 wracający z imprezy i znajdujący się w stanie nietrzeźwości Piotr G. w założonej na głowie czapce zasłaniającej twarz - typu kominiarka rozbił okienko sprzedażowe wkładając do środka rękę z trzymanym w niej przedmiotem przypominającym broń palną – pistolet – zażądał wydania mu pieniędzy. Pokrzywdzony nie spełnił jego żądania i uciekł w kierunku ubikacji, jednocześnie wzywając przez telefon komórkowy Policję. Piotr G. usiłował dostać się do środka stacji ale nie udało mu się, więc odszedł.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Piotr G. przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia zgodne z ustalonym stanem faktycznym. Podał również, iż trzymany przez niego w trakcie zdarzenia przedmiot przypominający pistolet był w rzeczywistości zapalniczką, której później się pozbył. Dodał, iż jego działanie stanowiło głupi wybryk pod wpływem alkoholu, którego absolutnie nie planował i bardzo żałuje oraz że nie dopuścił by się go gdyby nie upojenie alkoholowe.

Piotr G. był uprzednio wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Sprawca został ustalony dzięki zabezpieczonym śladom na miejscu zdarzenia. Obecnie odbywa karę pozbawienia wolności za inne czyny. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 15.

Aktualności