Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

2017-04-17 Usiłował spalić członków rodziny.

Prokuratura Rejonowa w Myślenicach prowadzi postępowanie w sprawie zdarzenia, które miało miejsce z dnia 14/15 kwietnia 2018 roku w Skomielnej Białej.
W nocy z 14 na 15 kwietnia2018 r.  Artur M. (lat 25) w miejscowości Skomielna Biała podpalił budynek mieszkalny, w którym znajdowało się siedem osób w tym jego konkubina oraz z ich dwuletni syn. Działał on  z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia  osób przebywających
w budynku. Artur M podpalił przedmioty znajdujące się na tarasie  budynku. Pożar wybuchł z taka siłą , że pomimo natychmiastowej akcji Straży Pożarnej budynek uległ niemal całkowitemu zniszczeniu. Żadna z osób przebywających w budynku nie odniosła obrażeń . Powodem podpalenia budynku był konflikt Artura M ze swoją konkubiną oraz jej rodziną . Artur M został zatrzymany w dniu 15 .04.2018 r.  Przedstawiono mu zarzut popełnienia  przestępstwo usiłowania zabójstwa wielu osób poprzez spowodowanie pożaru tj. z art. 13§1 w związku z art. 148§3 kk i art. 163§1pkt 1 kk  w związku z artykułem 11§2 kk .

Artur M. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu  i skorzystał  z prawa
do odmowy składania wyjaśnień.

W dniu dzisiejszym tutejsza Prokuratura  złożyła w Sadzie Rejonowym  w Myślenicach  wniosek o zastosowanie wobec Artura M. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za ten czyn grozi mu kara na czas nie krótszy niż 12 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotnie pozbawienie wolności.

Aktualności