Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

Usiłowanie zabójstwa w Wolbromiu

W Prokuraturze Rejonowej w Olkuszu jest zrejestrowane śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

            Jak wynika z dotychczasowych ustaleń w Wolbromiu w domu prywatnym doszło do awantury podczas której Mirosław W. (48 lat) oblał łatwopalną substancją swoją żonę oraz pomieszczenie w którym się znajdowali. W tym czasie przebywało tam także  troje małoletnich dzieci.

            W wyniku pożaru pokrzywdzona doznała rozległych obrażeń, jej stan jest bardzo ciężki. Poparzeń doznało także czteroletnie dziecko. Na miejscu zdarzenia Policja zatrzymała Mirosław W., sprawca był nietrzeźwy, miał on około 1,4 promila alkoholu we krwi.

            W dniu dzisiejszym prokuratorzy w szpitalu, bowiem doznał on także poparzeń, przedstawili mu zarzuty usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz sprowadzenia pożaru i narażenie na niebezpieczeństwo znajdujących się tam osób.

            Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do zarzucany mu czynów, twierdząc, iż chciał tylko nastraszyć żonę. Nie pamięta, po rozlaniu cieczy łatwopalnej, dalszego przebiegu zajścia.

            W stosunku do podejrzanego sporządzany jest wniosek o tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

            Za zarzucane czyny grozi mu kara pozbawienia wolności na czas niekrótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotnie pozbawienie wolności.

Aktualności