Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Uzyskali gotówkę dzięki podrobionym kartom bankomatowym.

09-06-2009

Dwóch obywateli Rumunii zostało oskarżonych o przechowywanie 110 sztuk podrobionych magnetycznych kart płatniczych. Karty te umożliwiały im bezprawne podejmowanie gotówki z bankomatów. Przy ich użyciu dokonali kradzieży kwoty 19 400 zł na szkodę jednego z krakowskich banków.
Marius C. i Ionut Alin G. przyjechali do Krakowa w dniu 7 marca 2009 roku. W tym dniu, przy użyciu podrobionych kart bankomatowych zagranicznych banków, zgodnie z instrukcją udzieloną przez nieustalonego mężczyznę, mieli wypłacić gotówkę z bankomatów bankowych. Zdołali wypłacić 19 400 zł po czym zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy policji. Pieniądze w wymienionej wysokości zabezpieczono jako dowód rzeczowy.
Przesłuchiwani w charakterze podejrzanych przyznali się do popełnienia, wspólnie, zarzucanego im czynu. Złożyli wnioski o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy i takie wnioski znajdują się w skierowanym do sądu, przez Prokuraturę Rejonową w Krakowie Śródmieściu- Zachód, akcie oskarżenia. Obaj oskarżeni są tymczasowo aresztowani.
Postępowanie dotyczące podrobienia kart bankomatowych zostało umorzone wobec nie wykrycia sprawców przestępstwa.

Aktualności