Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Uzyskując pożyczki posługiwał się danymi innych osób.

W Prokuraturze Rejonowej Kraków – Podgórze nadzorowane jest postępowanie przeciwko Arturowi F., który 12 lutego 2014 roku został zatrzymany a któremu przedstawiono dotychczas 65 zarzutów dotyczących oszustw i usiłowań oszustw na szkodę 7 osób fizycznych, których danymi się posługiwał oraz 12 instytucji nie będących bankami a udzielających pożyczek przez Internet.

Działalność Artura F. polegała na tym, że wykorzystując zaufanie osób, które poznał przez Internet (były to m.in. osoby które starały się o pracę) wykorzystywał ich dane osobowe do uzyskania kolejnych pożyczek.

Warunkiem współpracy tych osób z Arturem F. było także założenia elektronicznych kont bankowych. Konta te następnie były wykorzystywane w procesie uzyskiwania pożyczek.

Artur F. był już wielokrotnie karany sądownie a w grudniu 2013 roku skierowano przeciwko niemu dwa akty oskarżenia, zarzucając mu w nich dokonanie podobnych czynów.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów.

Na wniosek prokuratora Sad w dniu wczorajszym zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Obecnie badana jest zabezpieczona dokumentacja, przesłuchiwani są świadkowie oraz dołączane akta spraw z innych miast w Polsce.

Czyny dotychczas zarzucane podejrzanemu zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Aktualności