Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Włamywacz

Prokuratura Rejonowa Kraków – Nowa Huta oskarżyła Damiana K. o popełnienie 24 przestępstw głównie przeciwko mieniu.

Większość z nich popełnił w warunkach multirecydywy.

21 czynów to włamania i usiłowania dokonania włamania. Wszystkie przestępstwa były dokonane w okresie od września 2014 r. do marca 2015 r. Jedno przestępstwo dotyczy wybicia szyby w jednym z salonów kosmetycznych czym spowodował stratę w wysokości 1,1 tys. zł na szkodę właściciela tego salonu. Dwukrotnie wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonych zabrał torebki z zawartością pieniędzy, dowodów osobistych, kart bankowych (do jednego zdarzenia doszło w zakładzie fryzjerskim a do drugiego w gabinecie lekarskim).

Włamywał się do różnych obiektów np. salonu kosmetycznego, sklepu mięsnego, salonów fryzjerskich, gabinetu fizjoterapii czy lokali na placu targowym „Tomex”. Do podobnych obiektów usiłował się włamać, lecz zamierzonego celu nie osiągnął głównie z powodu uruchomienia się alarmu czy niemożności pokonania zabezpieczeń.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Damian G. przyznał się do wszystkich przedstawionych mu zarzutów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Ponadto zobowiązał się do naprawienia szkody w całości.

Taki wniosek wraz z aktem oskarżenia został skierowany do sądu (kara łączna 5 lat pozbawienia wolności, zobowiązanie do naprawienia szkody wyrządzonej pokrzywdzonym w łącznej kwocie ok. 33 tys. zł).

Aktualności