Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Włamywali się do samochodów.

                                      Prokuratura Kraków Śródmieście – Zachód oskarżyła dwóch młodych mężczyzn ( 20 i 21 lat) o dokonanie kilku kradzieży z włamaniem do samochodów zaparkowanych w centrum Krakowa . Jeden z nich (Marcin K .) stał na  „czatach”, a jego kolega Grzegorz D. dokonywał włamań. Razem wydawali pieniądze ze sprzedaży skradzionych przedmiotów. Wspólnie włamali się do 3 samochodów w dniach 24.10.2012 r, 26.10.2012 r, 22.11.2012 r. Wcześniej w dniu 10.08 ubiegłego roku Grzegorz D. włamał się do samochodu marki BMW.

W każdym przypadku włamanie polegało na wybiciu  szyby , a następnie z pojazdów zabierane były różne rzeczy np.: okulary, telefony komórkowe , dokumenty , laptop , ubrania. Łączna wartość strat poniesionych przez pokrzywdzonych wyniosła  ponad 9 tyś. zł.

Nadto Marcin K. został oskarżony o posiadanie 0,65 gr. marihuany. Aktem oskarżenia objęto również Artura B., który 24.10.2012 roku nabył jeden z telefonów komórkowych pochodzący z przestępstwa kradzieży z włamaniem do jednego z samochodów.

Wszyscy oskarżeni przesłuchani w toku prowadzonego postępowania  przyznali się do zarzucanych im czynów , a Grzegorz D i Marcin K. złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze . Takie wnioski wraz z aktem oskarżenia zostały skierowane do Sądu ( kary łączne uzgodnione z w/wym. to 1 rok i 8 m-cy oraz 2 lata pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem ich wykonania na okres próby  oraz grzywny).

Aktualności