Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Włamywali się m. in. do sklepów

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Zachód oskarżyła 5 mężczyzn głównie o włamania.

Adam G., Marcin P., Marek Cz., i Łukasz C. w nocy z 3/4.10.2012 r. działając wspólnie i w porozumieniu, po wypchnięciu okna witryny włamali się do cukierni (sklepu) skąd zabrali pieniądze w kwocie 3 tys. zł oraz kawę i słodycze o wartości ponad 560 zł.

Adam G. i Marek Cz. czynu tego dopuścili się  w warunkach multirecydywy, a Marcin P. w warunkach recydywy. Adam G. wcześniej obserwował ten sklep i poprosił kolegów, by pilnowali czy nikt się nie zbliża. Sam wypchnął okno i ze środka zabrał pieniądze, kawę, słodycze. Torbę ze skradzionymi rzeczami dał Markowi Cz., Marcinowi P. 500 zł za pilnowanie, a pozostałym kolegą po 100 zł.

Nadto Adam G. wspólnie z Łukaszem C. włamali się w nocy z 16/17.10.2012 r. do salonu fryzjerskiego skąd zabrali telewizor, maszynki fryzjerskie, nożyczki, suszarki do włosów. Łączna wartość strat wyrządzonych tym czynem przekracza 3,4 tys. zł. Do środka zakładu wszedł po wyważeniu okna nad drzwiami wejściowymi. Adam G., jego kolega pilnował czy nikt nie nadchodzi. Pomagał tez w wyniesieniu rzeczy z salonu za co otrzymać miał 100 zł. Pieniędzy tych jednak Adam G. mu nie wypłacił. U Adama G. był skradziony telewizor i jedna maszynek do strzyżenia, które to przedmioty właściciel salonu odzyskał (rzeczy warte 1100 zł).

Adam G w nocy 8/9.10.2012 r. włamał się do zakładu zegarmistrzowskiego. Zabrał stamtąd gotówkę – 2600 zł oraz telefon komórkowy, baterie, zegarki. Łączna wartość strat jaką poniósł właściciel zakładu przekraczała kwotę 18 tys. zł. U Adama G. znaleziono część zegarków i baterii o łącznej wartości 1000 zł.

U Adama G. w czasie przeszukania ujawniono telefon komórkowy pochodzący z kradzieży.

Oskarżony został Przemysław P. o włamanie w nocy z 22/23.10.2012 r. do pokoju pokrzywdzonego skąd zabrał gotówkę – 500 zł, telefon komórkowy, zegarki, okulary, portfel z dokumentami i inne przedmioty. Rzeczy te (część) ujawnione w czasie przeszukania u Łukasza C., zostały zwrócone właścicielowi (bez skradzionych pieniędzy i szeregu dokumentów).

Przemysław P. czynu, który został mu zarzucony popełnił w warunkach recydywy.

Wszyscy podejrzani przyznali się w prowadzonym postępowaniu do popełnienia zarzucanych im czynów oraz złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze i taki wniosek został wraz z aktem oskarżenia skierowany do sądu.

Są to wnioski o wymiar kary: dla Adama G. – 2 lata 6 m-cy pozbawienia wolności (kara łączna), oraz obowiązek naprawienia szkód wyrządzonych włamaniami, dla Marka Cz.: 1 rok 2 m-ce pozbawienia wolności i obowiązek naprawienia szkody, dla pozostałych kara pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem ich wykonania, grzywny, obowiązki naprawienia szkód wyrządzonych przestępstwem.

Aktualności