Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

W czasie sprzeczki odgryzł ucho!

29-05-2009

O spowodowanie obrażenia ciała u pokrzywdzonego na okres powyżej 7 dni trwający został, przez Prokuraturę Rejonową w Krakowie – Nowej Hucie, oskarżony Marcin Cz.
Do zdarzenia doszło 23 września 2008 roku w Krakowie. W tym dniu pokrzywdzony wykonywał prace elewacyjno- ocieplające budynku. Wtedy też przyszedł Marcin Cz., który zaczął zrywać ze ściany budynku styropian i twierdził, że musi mieć miejsce na kable piorunochronu. Pokrzywdzony był zdania, iż można dokonać wycięcia fragmentu styropianu na kable. Na tym tle doszło do sprzeczki między mężczyznami. W czasie wzajemnego przytrzymywania się pokrzywdzony poczuł ból w okolicy ucha, a od jednego z kolegów usłyszał, że zostało mu odgryzione ucho. Zaraz też udał się do szpitala wraz z odnalezioną częścią odgryzionego ucha.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego Marcin Cz. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. W wyjaśnieniach, które złożył podał, że został zaczepiony przez pokrzywdzonego, któremu wcześniej zwrócił uwagę na wykonywane ocieplanie budynku. Stwierdził, że bronił się, gdyż został zaatakowany przez „większego od siebie” i uderzony pięścią w twarz. Wyraził chęć pogodzenia się z pokrzywdzonym i naprawienia szkody.
Wyjaśnienia te są sprzeczne z zebranym materiałem dowodowym.
Za przestępstwo to grozi Marcinowi Cz. kara pozbawienia wolności do lat 5.

Aktualności