Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Wniosek o wydanie wyroku skazującego wobec lekarza.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Wschód skierowała do sądu wniosek o wydanie wyroku skazującego w trybie art. 335 par.1 kpk wobec oskarżonego Stanisława L., który w okresie od 2007 r. do 2013 roku żądał i przyjmował w związku z pełnieniem funkcji publicznej lekarza ginekologa – położnika, zatrudnionego w jednym ze szpitali w Krakowie, korzyści majątkowe od pacjentek za przeprowadzenie głównie zabiegów cesarskiego cięcia, którego koszty były refundowane przez NFZ.(35 czynów z art. 228§1 i 4 kk).

Pacjentki przyjmował w prywatnym gabinecie, natomiast zabiegi były wykonywane w szpitalu, w którym był zatrudniony. Łączna wartość przyjętych korzyści majątkowych wyniosła prawie 37 tys. zł. Pacjentki płaciły od 200 do 2000 zł za zabieg.

Lekarz w toku prowadzonego postępowania przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, wyraził skruchę i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze, który obecnie został skierowany do sądu. (kara pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący 5 lat, przepadek uzyskanych korzyści majątkowych).

Aktualności