Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Wszedł na cudzy rewir zbioru złomu i przypłacił to życiem

Prokuratura Rejonowa Kraków – Krowodrza oskarżyła Krzysztofa F. o to, że zadając cios nożem w okolice klatki piersiowej spowodował śmierć człowieka.

Zarówno sprawca jak i pokrzywdzony, to osoby zbierające surowce wtórne na śmietnikach.

21 listopada 2012 roku, Krzysztof F. zobaczył, iż ze śmietnika w okolicach miasteczka studenckiego nieznany mu mężczyzna wybiera puszki i butelki. Z uwagi na to, iż Krzysztof F. uważał, że śmietnik jest na jego terenie zaczął się z pokrzywdzonym awanturować. Pokrzywdzony próbował opuścić to miejsce, wówczas Krzysztof F. wyciągnął nóż, którym zadał mu cios w rejon klatki piersiowej pokrzywdzonego. Pokrzywdzony po zrobieniu kilku kroków po ciosie upadł oraz rozsypały się zebrane uprzednio butelki i puszki po piwie. Krzysztof F. po zadaniu ciosu zbiegł. Zdarzenie zaobserwowały inne osoby, które rozpoznały sprawcę.

Ponadto, przeprowadzone badania, w tym śladów potwierdziły sprawstwo Krzysztofa F., oraz pozwoliły na zidentyfikowanie pokrzywdzonego.

Sprawca odmówił składania wyjaśnień. Przebywa w areszcie tymczasowym. Za ten czyn, grozi kara od 8 lat pozbawienia wolności do 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Aktualności