Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

Wykorzystała portale internetowe.....

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Wschód skierowała do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego p-ko Agnieszce R. , której zarzucono, iż kilkukrotnie w krótkich odstępach czasu w wykonaniu z góry powziętego zamiaru podszyła się pod swojego znajomego w celu wyrządzenia mu szkody osobistej umieszczając na stronach portali internetowych m.in. takich jak fotka.pl, buziak.pl, sexfocia.pl profile osobiste znajomego zamieszczając zdjęcia jego wizerunku w połączeniu ze zdjęciami wulgarnymi, dane osobowe, datę urodzenia, dane kontaktowe oraz ogłoszenia o treściach erotycznych i towarzyskich, tj. przestępstwo z art. 190a§2kk w zw. z art. 12 kk.

Agnieszka R. po zakończeniu znajomości postanowiła skompromitować swojego byłego chłopaka ujawniając jego fotki oraz dane osobowe na różnych portalach internetowych. Spowodowało to, iż zaczął on otrzymywać różne telefony z propozycjami spotkań o charakterze towarzyskim.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej przyznała się do popełniania zarzucanego jej czynu oraz wyjaśniła, iż spowodowane to było gwałtownym rozstaniem się z chłopakiem oraz sama po przesłuchaniu usunęła założone profile.

Zachowanie Agnieszki R. naruszyło dobro osobiste oraz uderzyło w strefę prywatną pokrzywdzonego.

Nie była ona dotychczas karana sądownie, sąd przychylając się do wniosku prokuratora warunkowo zawiesił postępowanie wobec Agnieszki R. na okres próby 1 roku oraz zarządził od oskarżonej świadczenie pieniężne w kwocie 800 zł.

Aktualności