Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Wytwarzali wyroby tytoniowe...

W dniu 6 października br., w późnych godzinach popołudniowych do Prokuratury Rejonowej w Myślenicach doprowadzono czterech mężczyzn związanych ze środowiskiem pseudokibiców.

Do zatrzymania mężczyzn doszło w dniu 5 października br., na terenie jednej z posesji w Głogoczowie, przez funkcjonariuszy KMP w Krakowie. Zatrzymania dokonano w czasie załadunku przez zatrzymanych worków z tytoniem. Po przeprowadzeniu oględzin miejsca zatrzymania ujawniono worki z zawartością 1600 kg tytoniu bez znaków akcyzy, kilkaset pudełek przygotowanych do zapakowania tytoniu, suszarnię do tytoniu oraz wagę.

Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzuty dotyczące czynu polegającego na tym, że w okresie od 2-go sierpnia do 5-go października 2016 roku, w Głogoczowie, działając w krótkich odstępach czasu i z góry powziętym zamiarem, wspólnie i w porozumieniu Arkadiusz O., Robert K., Paweł M. oraz Piotr N., wytwarzali wyroby tytoniowe bez wymaganego wpisu do rejestrów, jednocześnie uchylając się od opodatkowania, nie ujawnili właściwemu organowi przedmiotu i podstawy opodatkowania oraz nie złożył deklaracji, przez co narazili skarb państwa na uszczuplenie w niezapłaconym podatku na kwotę 1.196.734 zł, tj. o przestępstwo z art. 12a ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2011 roku o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzania wyrobów tytoniowych oraz art. 54§1 kks w zw. z art. 11§2 kk w zw. z art. 12 kk.

Zatrzymani przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów, zastosowano wobec nich dozory Policji.

Za ten czyn grozi im kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara  pozbawienia  wolności, albo obie te kary łącznie.

Aktualności