Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Zabrali telefon

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Zachód skierowała akt oskarżenia przeciwko Sebastianowi W. i Adrianowi D. zarzucając im że w dniu 4 marca 2014 roku w Krakowie wspólnie i w porozumieniu z nieustalonymi mężczyznami odnośnie których wyłączono materiały do odrębnego postępowania po uprzednim użyciu przemocy polegającej na kopnięciu w okolice klatki piersiowej pokrzywdzonego doprowadzili go do stanu bezbronności, a następnie dokonali kradzieży telefonu komórkowego, tj. o przestępstwo z art. 280§1 kk.

W dniu 4 marca 2014 roku pokrzywdzony idąc Plantami w stronę przystanku Dworzec Główny rozmawiał przez telefon. Na wysokości ul. Sławkowskiej napotkał na swojej drodze grupkę pięciu mężczyzn, którzy siedząc na ławce spożywali alkohol. W pewnym momencie podeszło do niego trzech z nich. Pozostali dwaj stali w bliskiej odległości i przyglądali się zdarzeniu.

Jeden z mężczyzn, którzy podeszli do pokrzywdzonego zażądał od niego wydania telefonu komórkowego, gdy ten odmówił, drugi z nich kopnął go w okolice klatki piersiowej. Mężczyźni popychali pokrzywdzonego a następnie wyrwali mu telefon komórkowy.

Telefon został zabrany przez Sebastiana W., który przełożył do tego telefonu swoją kartę SIM i następnie korzystał z niego.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Sebastian W. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

Przesłuchany  w charakterze podejrzanego Adrian D. też przyznał się i podał, iż odpychał pokrzywdzonego, w konsekwencji czego wypuścił on telefon komórkowy.

Zebrany materiał dowodowy uprawnia do stwierdzenia, że za współsprawców rozboju uznać w niniejszej sprawie należy wszystkie uczestniczące osoby.

Sebastian W. i Adrian D. nie byli uprzedni karani sądownie.

Za ten czyn grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Aktualności