Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

Zarzut dla obywatela Słowenii.

W dniu wczorajszym / 4.02.16 /prokurator przedstawił obywatelowi Słowenii Martinowi L. zarzut uprowadzenia małoletniego chłopca w dniu 2 lutego 2016 roku w Krakowie wbrew woli osoby powołanej do opieki nad nim, usiłowanie spowodowania u pokrzywdzonego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci innego ciężkiego kalectwa / dziecko zostało wrzucone głową w dół kontenera na śmieci i uderzane narzędziem przypominającym kij/ i spowodowanie poprzez ugryzienie chłopca w policzek obrażeń w postaci rany kąsanej policzka, otarcia policzka i podbiegnięcia krwawego powieki oka, skutkujące naruszeniem czynności narządów ciała na okres trwający nie dłużej niż 7 dni.

Przesłuchany przez prokuratora podejrzany Martin L. nie ustosunkował się do przedstawionego mu zarzutu. Na pytanie – czy wie z jakiego powodu przebywa w szpitalu podał, że powiedziano mu, że naruszył prawo i brał narkotyki. Nadto podał, że jest zmęczony i ma mętlik w głowie.

Prokurator skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. W dniu dzisiejszym taki środek został zastosowany przez sąd, który podzielił stanowisko prokuratury.

Marin L. ma 24 lata, jego zaginięcie na Słowenii zostało zgłoszone końcem stycznia 2016 r i był poszukiwany.

Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Aktualności