Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

Zarzut zabójstwa przedstawiony Zbigniewowi N.

11-02-2009

Prokuratura Rejonowa w Krakowie Podgórzu prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa w miesiącu grudniu 2005 roku kobiety o nieustalonej dotychczas tożsamości. Śledztwo to zostało w dniu 8 grudnia 2006 roku umorzone wobec niewykrycia sprawcy przestępstwa. Wobec uzyskania nowych informacji, w czerwcu 2008 roku, postępowanie to zostało podjęte na nowo i kontynuowane. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie w dniu dzisiejszym zarzutu zabójstwa Zbigniewowi N. Ofiara zginęła od rany kłutej zadanej w klatkę piersiową. Następnie zwłoki kobiety zostały rozkawałkowane i porozrzucane w różnych miejscach Krakowa, a w szczególności korpus ciała został podrzucony przez niego na ul. przy Wrzosach, gdzie został ujawniony początkiem grudnia 2005 roku, zaś głowę podrzucił w rejonie fortów Bodzów, gdzie została ujawniona w dniu 10 lutego 2006 roku.
Przesłuchiwany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do przedstawionego mu zarzutu, odpowiadał na zadawane pytania – udzielał odpowiedzi sprzecznych z zebranym materiałem dowodowym.
Za zabójstwo Zbigniewowi N. grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Prokuratura wystąpi do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy

Aktualności