Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Zarzut zabójstwa za śmiertelne ugodzenie nożem.

13-11-2009

W Prokuraturze Rejonowej w Krakowie - Nowej Hucie przedstawiony został Arturowi K. zarzut zabójstwa w dniu 11 listopada br w Krakowie. Wtedy to ugodził nożem w szyję pokrzywdzonego. W wyniku obrażeń i krwotoku wewnętrznego oraz zewnętrznego pokrzywdzony zmarł.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego Artur K. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. W wyjaśnieniach, które złożył podał, że nie chciał zabić pokrzywdzonego. Nóż użył, gdyż doszło do sprzeczki z pokrzywdzonym. Obawiał się sytuacji, w której się znalazł – został zaczepiony. Przyznał, że jest kibicem klubu „Cracovii”, a na os. Jagiellońskim mieszkają kibice „Wisły”. Zawsze gdy szedł na to osiedle brał ze sobą nóż, pałkę lub kastet. W ten dzień zabrał nóż. Żałuje tego co się stało. Prokuratura kieruje do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy.
Arturowi K. grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Aktualności