Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Zarzuty dla lekarki Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu

10-12-2008

W dniu dzisiejszym w Prokuraturze Rejonowej w Krakowie Podgórzu przedstawiono, zatrzymanej w dniu 9.12.08, lekarce Annie Ch.- K.- zatrudnionej m.in. w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie- Prokocimiu , zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i doprowadzenia poprzez wprowadzanie w błąd rodziców dzieci do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie 5 300 zł.
Lekarka – funkcjonariusz publiczny, przedstawiała rodzicom dzieci wymagających specjalistycznego zabiegu medycznego, iż jest długa kolejka oczekujących na tego rodzaju zabieg, że zabieg można wykonać od razu w prywatnej klinice w Krakowie, w której była zatrudniona oraz brak refundacji tego zabiegu przez NFZ.. Ciążył na niej obowiązek poinformowania rodziców dzieci o innej placówce medycznej wykonującej zabiegi w ramach kontraktu z NFZ. W ten sposób w okresie od 2003 r do 2005 r. wyłudziła od rodziców małoletnich dzieci kwotę 5 300 zł. , której nie wpłaciła do kasy prywatnej kliniki. Klinika występowała do NFZ o refundację tych zabiegów i taką refundację uzyskała.. W toku wykonywanych czynności ustalono, iż lekarka w 4 przypadkach pobierała kwoty za wykonany zabieg w wysokości od 600zł do 2200 zł. czym działała na szkodę interesu prywatnego rodziców dzieci.
Przesłuchiwana w charakterze podejrzanej nie przyznała się do przedstawionych jej zarzutów, składa obecnie wyjaśnienia w Prokuraturze Rejonowej w Krakowie- Podgórzu.

Decyzja co do ewentualnego zastosowania środków zapobiegawczych zapadnie po zakończeniu czynności procesowych z udziałem podejrzanej.
Annie Ch.-K grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Śledztwo będzie kontynuowane.

Aktualności