Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Zatrzymanie dwóch osób

Na polecenie Wydziału V Prokuratury Okręgowej w Krakowie zostali zatrzymani;

 Leszek K. były funkcjonariusz Komendy Głównej Policji w Warszawie oraz Marian P. zastępca Dyrektora Szpitala Powiatowego w Zakopanem będącego Ordynatorem Oddziału Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej.

Leszkowi K. przedstawiono zarzut przekroczenia uprawnień i naruszenia tajemnicy służbowej w celu osiągnięcia korzyści osobistej art. 231§2 kk (zagrożenie do 10 lat pozbawienia wolności).

W trakcie przesłuchania nie przyznał się i składał wyjaśnienia. Po przesłuchaniu przez prokuratora zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe w kwocie 15 tys. zł i zakaz opuszczania kraju.

Marian P. zatrzymany w dniu wczorajszym przedstawiono zarzuty o charakterze korupcyjnym art. 228§3 kk (zagrożenie do 10 lat pozbawienia wolności). W trakcie przesłuchania nie przyznał się i składał wyjaśnienia. Po przesłuchaniu przez prokuratora zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe w kwocie 100 tys. zł i zakaz opuszczania kraju, zawieszenie w pełnionych czynnościach służbowych Zastępcy Dyrektora Szpitala i Ordynatora Oddziału.

Z uwagi na etap postępowania nie podajemy bliższych informacji dotyczących wyjaśnień podejrzanych.

 

Aktualności