Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ze złości zadzwonił i powiedział, że podłożył bombę.

Prokuratura Rejonowa w Krakowie – Śródmieściu Wschód prowadzi postępowanie p-ko 57-letniemu renciście Tadeuszowi C., o to, że dnia 24 stycznia 2013 roku w Krakowie wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadomił KWP w Krakowie o podłożeniu na terenie KWP ładunku wybuchowego, zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób i mieniu
w znacznych rozmiarach, czym wywołał przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, co skutkowało podjęciem przez Policję czynności zmierzających do jego wykrycia.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, wyjaśnił, że nie wszystko pamięta, był zdenerwowany, ponieważ otrzymał pismo
z banku, że na wniosek Policji zajęta została mu renta za niezapłacone rachunki za pobyt
w izbie wytrzeźwień. Tak się zdenerwował, że mógł zadzwonić do KWP (a numer KWP był na pieczątce jednego pism) i powiedzieć ze złości, że jest podłożona bomba. Żałuje tego co zrobił, zamierzał później zadzwonić i przeprosić.

Wobec Tadeusza C. zastosowano dozór policji, nie był on dotychczas karany.

Biegli lekarze stwierdzili, że w odniesieniu do zarzucanego mu czynu miał on ograniczoną w stopniu znacznym zdolność rozpoznania znaczenia i pokierowania swoim postępowaniem.

Trwają końcowe czynności procesowe w tej sprawie. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Aktualności