Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

Zgłosił o bombie

Prokuratura Rejonowa Kraków – Podgórze skierowała akt oskarżenia przeciwko Damianowi P. o to, że wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadomił telefonicznie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie o zdarzeniu zagrażającym życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w znacznych rozmiarach informując o podłożeniu ładunku wybuchowego, chcąc w ten sposób wzbudzić przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołał czynności instytucji porządku publicznego mające na celu uchylenie zagrożenia, tj. o przestępstwo z art. 224a kk. w zw. z art. 31§2 kk.

Ustalono, iż Damian P. zadzwonił na numer alarmowy z pożyczonego od kolegi telefonu. Zrobił to na złość koledze będąc pod wpływem alkoholu. Następnego dnia oddał telefon koledze.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, wyjaśnił, iż wypił w tym dniu z kolegą znaczna ilość alkoholu. Niewiele pamięta ale pamięta, iż zadzwonił do Centrum Powiadamiania Ratunkowego i zgłosił, iż w mieszkaniu kolegi gdzie wcześniej pił jest bomba.

W trakcie tego czynu podejrzany miał ograniczoną zdolność rozpoznania znaczenia czynu. Za czyn ten grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Aktualności