Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Zgon w noclegowni

W Prokuraturze Rejonowej Kraków-Nowa Huta w dniu 10 stycznia br., zarejestrowano a następnie 13 stycznia br., wszczęto postępowanie dotyczące nieumyślnego spowodowania śmierci Adama D. (lat 64) w dniu 9 stycznia 2017r. w pomieszczeniach noclegowni dla mężczyzn w Krakowie, tj. o przest. z art.155 kk.

Wstępne ustalenia poczynione przez prokuratora obecnego na miejscu zdarzenia wskazują, że w dniu 9 stycznia br., pensjonariusz noclegowni Adam D., powrócił do noclegowni około godziny 21.00 w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Przeprowadzone badanie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało zawartość 1, 57 mg/l. W związku z obowiązującymi w noclegowni zasadami, mężczyzna nie został wpuszczony do pomieszczenia, w którym uprzednio nocował, a wskazano mu miejsce na materacu w pobliżu dyżurki. Mimo tego pokrzywdzony przemieścił się do pomieszczenia na piętrze budynku i położył się na łóżku. Około godziny 21.30, podczas obchodu pomieszczeń noclegowni, pracownicy zastali pokrzywdzonego leżącego na łóżku i uskarżającego się na zły stan zdrowia. Wobec zauważonych przez pracowników noclegowni problemów z oddychaniem występujących u pokrzywdzonego a następnie z utratą przytomności, wezwano karetkę pogotowia, a w oczekiwaniu na jej przyjazd pracownicy noclegowni podjęli akcję reanimacyjną. Przybyły na miejsce zespół pogotowia ratunkowego przejął czynności reanimacyjne jednak nie przyniosły one rezultatu i o godzinie 22.50 stwierdzono zgon mężczyzny.

Z informacji uzyskanych od innych pensjonariuszy wynikało, że pokrzywdzony leczył się kardiologicznie i przeszedł na początku 2016 roku zawał serca.

Na miejscu przeprowadzono oględziny z udziałem prokuratora, a zwłoki skierowano do Zakładu Medycyny Sądowej CM UJ w Krakowie celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

Zakresem prowadzonego postępowania objęte będą wszystkie okoliczności związane ze zgonem, w tym także badanie prawidłowości i terminowości podjęcia działań przez zespół pogotowia ratunkowego.

 

 

Aktualności