Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Zignorował i zatrzymującego go policjanta jak i czerwone światło sygnalizacji drogowej.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Podgórze skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko Sebastianowi W. oskarżając go o 4 czyny:

- zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie

- składania fałszywych zeznań

- stwarzanie zagrożenia życia lub zdrowia osób w związku z prowadzeniem pojazdu bez uprawnień z niedozwoloną prędkością bez zachowania szczególnej ostrożności, nie zatrzymując się przed przejściem dla pieszych mimo obecności na przejściu osób

- dopuszczenia się czynnej napaści na funkcjonariusza policji podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych.

W dniu 27 stycznia 2013 roku Sebastian W. pomimo tego, iż nie posiadał uprawnień do kierowania  poruszał się samochodem osobowym marki Fiat Stilo. Na drodze, na której dopuszczalna jest prędkość poruszania się pojazdów do70 km/hporuszał się z prędkością130 km/h. Pomimo sygnałów funkcjonariusza policji nie zatrzymał się a wręcz skierował pojazd w kierunku funkcjonariusza, który widząc to w ostatniej chwili odskoczył.

Kierujący następnie przejechał przez skrzyżowanie pomimo, iż dla jego kierunku jazdy zapalone było światło czerwone (skrzyżowanie z ul. Francesco Nullo). Podobnie wymusił pierwszeństwo na Rondzie Kotlarskim. „Rajd” zakończył na ul. Dietla uderzając w barierki oddzielające torowisko od przejścia dla pieszych. Tam też porzucił samochód i zbiegł z miejsca zdarzenia.

Chcąc ukryć swoje wyczyny zgłosił następnego dnia na policji, iż ukradziono mu pojazd. Zapomniał, że zgubił swój dowód osobisty w pojeździe. Ponadto zatrzymujący go poprzedniego dnia policjant bez jakichkolwiek wątpliwości rozpoznał go jako kierującego pojazdem.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się popełnienia zarzucanych mu czynów tłumacząc się, że „omijał” policjanta nie chcąc go potrącić, a zgłosił kradzież pojazdu bo myślał, że nikt go nie widział. Za te czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Aktualności