Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

Znęcał się nad zwierzęciem - kajmanem okularowym

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Wschód, skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko Dariuszowi K. oskarżonemu o popełnienie przestępstw z art. 35 ust. 1 ustawy o ochronie zwierząt oraz art. 160§ 3 kk.

Dariusz K. oskarżony został o to, że przetrzymywał w stanie rażącego zaniedbania kajmana okularowego w szczególności trzymając go w akwarium, którego wymiary uniemożliwiały zwierzęciu przyjęcie naturalnej pozycji co w konsekwencji powodowało, iż zwierze przyjmowało pozycję powodującą przykurcze mięśni i ból oraz doprowadziło do zwyrodnienia kręgów ogonowych. Ponadto przetrzymywanie zwierzęcia w niezabezpieczonym akwarium w pomieszczeniach mieszkalnych powodowało, iż nieumyślnie narażeni na utratę życia lub zdrowia byli członkowie rodziny oskarżonego.

Dariusz K. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i wyjaśnił, iż nie miał wystarczających środków dla zapewnienia odpowiednich warunków bytowych zwierzęciu. Nie zdawał sobie ponadto sprawy, iż zwierze to może dorosnąć do takich rozmiarów (>1,5 metra).

Za te czyny grozi oskarżonemu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura ponadto powiadomiła o zaniedbaniach Powiatowy Inspektorat Weterynaryjny w Krakowie.

Aktualności